امروز يك شنبه  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۴- ۱۲:۲۸

حضور 13 فیلم ایرانی در سیزدهمین جشنواره فیلم منار بلغارستان

حضور پر تعداد سینمای ایران باعث رونق سیزدهمین دوره جشنواره فیلم "منار" بلغارستان شده است.

سیزدهمین جشنواره فیلم خاورمیانه و شمال آفریقا موسوم به "منار"، از ۲۶ دی الی ۱۲ بهمن/۱۵ الی ۳۱ ژانویه در بلغارستان برگزار خواهد شد.

با هماهنگی‌های به عمل آمده، در این دوره از جشنواره 13 فیلم ایرانی به نمایندگی از سینمای کشورمان مشارکت خواهند داشت، به نحوی که این حضور پرتعداد فیلم های ایرانی باعث شده که کشورمان در میان کشورهای مشارکت کننده رتبه نخست مشارکت بیشترین فیلم را به خود اختصاص دهد.

فیلم‌های «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار، «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدر عاملی، «بی حسی موضعی» ساخته حسین مهکام، «سرخپوست» ساخته نیما جاویدی، «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی، «چهل و هفت» ساخته احمد اطراقچی و علیرضا عطاالله تبریزی، «گورکن» ساخته کاظم ملایی، «مسخره باز» ساخته همایون غنی زاده، «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت و فیلم‌های کوتاه «زنگ تفریح» ساخته نوید نیکخواه آزاد، «دیگری» ساخته سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی، «حرکت» ساخته روزبه کاظمی، «بذار یه امشب بگذره» ساخته حامد قاسمی و «زائران» ساخته علی عسگری و فرنوش صمدی در این رویداد به نمایش در می‌آیند.

در این دوره از جشنواره علاوه بر فیلم های ایرانی فیلم هایی از آمریکا، اسپانیا، فرانسه، آرژانتین، استرالیا، ترکیه، عربستان، قزاقستان، قرقیزستان، افغانستان، فلسطین، تاجیکستان، مصر، مراکش، الجزایر و... حضور دارند.

به دلیل محدودیت های ناشی از اپیدمی‌کرونا و بسته بودن سینما ها در بلغارستان این دوره از جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌گردد.

گفتنی است هر ساله در چارچوب جشنواره فیلم منار، فیلم های متعددی از کشورمان به نمایش در می آید که از  استقبال قابل توجه مخاطبان بلغاری برخوردار می‌گردد.

هموطنان عزیز مقیم بلغارستان می‌توانند جهت تماشای فیلم های این دوره از جشنواره به وب سایت neterra.tv به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایند.

https://neterra.tv/festival/menarfest   (صرفاً افراد ساکن در بلغارستان امکان تماشای فیلم های جشنواره را دارند). 

 

عکس استقبال مخاطبان بلغاری از شب سینمای ایران که در چارچوب جشنواره منار سال قبل برگزار شد 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما